Towarzystwo Turystyki Rowerowej Cyklista

29 kwiecień 2015

TOWARZYSTWO ZAJMUJE SIĘ PROPAGOWANIEM TURYSTYKI ROWEROWEJ W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM I ŚLĄSKIM, POWSTAŁO NA POCZĄTKU 2003 ROKU.

Celem działania TTR „CYKLISTA” jest popularyzowanie turystyki rowerowej, organizowanie rajdów rowerowych, krajowych i zagranicznych, ochrona środowiska naturalnego, propagowanie budowy ścieżek rowerowych i wytyczanie szlaków dla potrzeb turystyki rowerowej. Popularyzujemy wiedzę o Unii Europejskiej i akcesji Polski w struktury unijne. Towarzystwo ma zasięg ogólnopolski, a jego członkami mogą być również obcokrajowcy.

Jego siedzibą jest wieś Przecieszyn w gminie Brzeszcze – powiat oświęcimski.

Najbardziej znaną akcją jest „Lato z Rowerem” realizowane na pograniczu Śląska i Małopolski. To cykl weekendowych rajdów rowerowych ze startem w Oświęcimiu, Brzeszczach i Przeciszowie, czasem w innych miejscowościach.

Organizujemy rajdy wielodniowe. Byliśmy w Rzymie i Brukseli. Dużą popularnością cieszą się Rodzinne Rajdy Rowerowe organizowane w miastach Podbeskidzia. Zorganizowaliśmy rajdy do polskich miast partnerskich w Europie: na Litwę (Poniewież), na Ukrainę (Sambor), na Węgry (Berekfurdo). Do najbardziej udanych należały wyprawy na Węgry, na Bornholm, Litwę, Ukrainę, do Rzymu, do Brukseli W latach poprzednich byliśmy w Niemczech, Austrii, Czechach i Rumunii.  W sezonie 2008 braliśmy udział w ponad siedemdziesięciu imprezach rowerowych, z czego połowę zorganizowaliśmy samodzielnie, a w 2009 roku byliśmy w Norwegii (fiordy) i na Białoruśi.

Bierzemy aktywny udział w budowie Wiślanej Trasy Rowerowej – bezpiecznej drogi rowerowej dla cyklistów biegnącej z Wisły do Gdańska wzdłuż królowej polskich rzek, zorganizowaliśmy już czterokrotnie Rowerowy Rajd Wisły
Obecnie TTR „CYKLISTA” skupia 120 osób w wieku od 8 do 78 lat z Małopolski i Śląska.

TAGI: